Auto keemiline puhastus on rahavasuus tuntud ka nimedega: auto sisepesu, auto salongi märgpesu, autosalongi keemiline puhastus jne-jne. Tegemist on kõige põhjalikuma sisepuhastuse teenusega. Selle käigus peseme auto laest kuni põrandani (eemaldame kõik plekid, mis vähegi võimalik). Paketi sisse kuulub ka põhjalik välipesu pigileotusega. Seega saab auto puhtaks nii seest kui ka väljast. Nõnda on tagatud kliendi positiivne emotsioon igati puhtast autost.

Teenus sisaldab:

  • põhjalik välipesu (pigileotusega)
  • salongi kõikide pindade märgpesu (vajadusel leotamine)
  • pagasiruumi kõikide pindade märgpesu
  • armatuuri detailide, võrede puhastamine
  • plastikpindade hooldamine
  • nahkpindade hooldamine (kui on nahksisu)
  • kuivatamine

Soovitusi, et auto keemiline puhastus tagaks puhtuse pikemaks ajaks

Auto keemilise puhastuse teostamisel oleme võtnud standardiks, et anname kliendile auto tagasi täiesti kuivana. Selleks peaks klient arvestama võimalusega, et auto jääb pesulasse üle öö hommikuni. Oluline on märkida, et nõnda põjalik kuivatamine on eriti oluline sügis-talvisel perioodil, kui suurel hulgal salongi jäänud niiskus hiljem loomulikul teel enam välja ei kuivagi, kuna õues on rõske. Suvisel perioodil võime veel loota nn järelkuivamisele.

Kui auto keemiline puhastus tehtud,  soovime kõik, et see tulemus kestaks võimalikult kaua. Sageli tekitavad meelehärmi ka lihtsad vihmast või joogiveest järgi jäävad laigud. Selliste üllatuste ära hoidmiseks soovitame lisateenust – riidekaitset. Riidekaitse muudab riidest pinnad vetthülgavaks. Kui pind ei märgu, siis ei jää järgi ka laiku. Riidekaitse teine oluline omadus on see, et mustus ei jää nii tugevasti kangasse kinni. See tähendab, et järgmine auto keemline puhastus võib päevakorda tulla tavalisest hiljem. Samuti on siis puhastus ka tõhusam (on väiksem oht, et riidele kogunevad sellised plekid, millest enam jagu ei saagi). Seega, riidekaitse on eriti soovitatav heleda sisuga autodele.

Kui tihti peaks autole tegema keemilise puhastuse? Sellele küsimusele ei ole ühtset vastust. Kui jagada hästi üldiseid soovitusi, siis kord aastas oleks hea, kui saab autole teha seest täieliku puhastuse. Enamasti tehakse seda kevade paiku nn suurpuhastuste aegu. Samas leidub aastaringselt inimesi, kes avastavad, et on kätte jõudnud aeg ette võtta auto põhjalik puhastus. Teine aktiivsem periood on sügis-talv, kui korralikud autoomanikud võtavad ette auto  poleerimine ja värvipinna kaitsmise  vahatamise näol või siis keraamilise kaitsega. Nende töödega on mõistlik teha ka auto keemiline puhastus, kui olukord seda nõuab.

auto keemiline puhastus zen detailing