Auto keraamiline kaitse (rahavasuus ka – keraamiline vahatamine)  annab autole kauakestva kaitse, hüdrofoobsuse ning läike.

Teenus sisaldab:

  • Autopesu ning pigiplekkide eemaldamine
  • Mineraalide eemaldamine
  • Põhjalik kuivatamine
  • Värvkatte välipinna katmine keraamilise kaitsega (Echelon Zen-Xero )
  • Rehvide läigestamine
  • Plastikpindade hooldus

auto keraamiline kaitse - Zen Detailing

Auto keraamiline kaitse on kasulik nii suvisel kui ka talvisel ajal. Keraamiline kaitse kaitseb kriimustuste vastu, välise keskkonna keemilise kahjustuste vastu (näiteks pigi, sool, naastrehvide puru roostetamine). Ta kaitseb ka putukate laikude söövitava toime vastu.

Loe ka meie ühte populaarsemat keraamilise kaitse teemalist blogi postitust: “Auto keraamiline vaha”. 10 põhjust valida. 10 müüti kah.

Auto keraamiline kaitse (vedelklaas kaitse) .

Et oma klientidele jagada veidi sisukamaid nõuandeid (mitte ainult, et see on hea toode, kuna purgile on nii kirjutatud :) ), oleme teinud päris mitmeid katseid keraamilise kaitse vastupidavusele ja üldisele käitumisele.  Tehas lubab kestvust autol 2-5 aastat. Nüüdseks on meil ka  keraamilise kaitse paigaldamisi üle 700 auto ja esimesed Echelon Zen-Xero  keraamilise kaitse projektid on ka pea 5 aastat tagasi tehtud. Kvaliteetse keraamilise kaitse paigaldamise protsessi kuulub kindlasti ka korralik auto poleerimine

Sellest tulenevalt julgeme öelda, et Echelon Zen-Xero  keraamilised kaitsed kestavad ka Eesti tingimustes nii nagu tootja on lubanud, kui autot mõistlikult pesta ja hooldada. 

Auto keraamiline kaitse või auto vahatamine.

Selle alapeatüki sisu ühtib suurelt jaolt vedelkaasi ja vaha võrdlusega. Keraamilise kaitse eelised püsivaha ees on järgmised: parem ja kauem kestev hüdrofoobsus, paksem ja kõvem kaitsekiht (kusjuures sarnaselt vedelklaasiga ja erinevalt auto vahast, on võimalik kiht kihi peale ehitada, ning seeläbi saavutada veelgi parem läige ning kaitse), vastupidavam kemikaalidele, parem läige).

Vaata auto keraamilise kaitse sooduspakkumist SIIT!

Teenuse tellimisest.

 Arvestama peaksid, et sõltumata sellest, kas töödega alustame hommikul või lõunaajal, toimub auto loovutamine kliendile alates järgmise päeva hommikust. Tehas näeb ette kuivamise ajaks (kui pind ei tohi kokku puutuda veega ja mustusega) 6 h. Sellest tulenevalt ei olegi praktiliselt võimalik autot kliendile üle anda samal päeval.

3 komponentne vedelklaas Zen-Xero Dynamic
Vedelklaasist kaitse ka keraamiline kaitse on põhimõtteliselt samad tooted. Toote nimetuse erinevus tuleb sageli selle päritolumaast. Ida pool (näiteks Jaapanis) toodetakse rohkem vedelklaasi ja Euroopas ning Ameerikas nimetatakse sarnast toodet keraamiliseks kaitseks.
Meil Eestis (Soomes, Rootsis ka) on põhimõtteliselt auto jaoks kõige halvem koht üldse, kus olla … Vaata videost lähemalt ja loe Frankfurti Automechanika külastusest lähemalt blogist.

Ühes videos räägib Seth Glauberman (Malco tehase asepresident), kas keraamiline kaitse muudab auto ka kuulikindlaks. Paljud ju enam-vähem nii arvavad :)

Auto keraamiline kaitse – Soovitused tellimiseks

Kuna auto keraamiline kaitse on suhteliselt kallis teenus, siis oleme soovitanud klientidel enamasti teostada eelnevalt auto poleerimine või läigestamine. Keraamiline kaitse iseenesest annab ka kahjustunud värvkattele silmnähtavalt juurde läiget ning sära. Külla aga ei peida ta lõplikult ära kriime. Teisisõnu, korralik kaitsekiht ei aseda  auto poleerimist. Kuna kaitse on ka vähemalt kahe aastane, siis on mõistlik auto pind alt korda teha (kui just ei ole tegemist uue või hästi hoitud autoga).

Vastasel juhul võib autoomanikku hiljem hakata häirima mõte, et oleks võinud ikka värvipinna päris korda teha. Aga nüüd ei ole võimalik kaitsekihi alt seda teha. Siis tuleks ka auto keraamilise kaitsega uuesti katta. See aga läheb veelgi kallimaks. Niisiis kaalu võimalust ka auto eelnevalt poleerida. Kas autot on vaja eelnevalt poleerida või läigestada, selle kohta on võimalik küsida meilt eelnevalt soovitusi ning hinnapakkumist. Lepi aeg kokku tel 5511300.

Muide, kas tellida keraamiline kaitse koos põhjaliku poleerimisega või ilma, annab aimu alljärgnev video. Vaata tähelepanelikult lõpuni.