Koht.
Zen Detailing töökoda Jalaka 77/18 Tartu

Sportlik eesmärk. 
2 aastat vanal MB GLS esiukselt apelsini koore eemaldamine 60 minutiga.

Ajakava 10.03.2023
9.00-9.30 auto ülevaatus. Värvi paksuse mõõtmine. Ülesande kirjeldus. 
9.30-10.30 Garaaži uksed lukku. Sportliku eesmärgi teostamine.  
10.30 – 14.00(või kuni juttu jätkub) Kvaliteedi hindamine, arutelud, küsimused-vastused jne. 

Kes on oodatud (ehk kellele võiks see huvi pakkuda). 
Autoomanikud – kes tahavad, et nende auto läige näeks välja ideaalne. Mitte hea, aga ideaalne. 
Uute ja kasutatud autode diilerid – eks neil tasub ka olla kursis, mida (pigem ainulaadset) autode valdkonnas pakutakse. Mitte kuskil kaugel ja suurel messil, vaid siinsamas Eestis. Tartus. 
Konkurendid –  kes saavad anda konstruktiivset kriitikat, et ka ajakirjanikul või ajakirjanikel oleks kindel tunne, et Marko neile kärbseid pähe ei aja. 

Kokkuvõttes on oodatud uudistama kõik, kellele see teema huvi pakub.

Soovitus. Kellel kiire tööpäev ja aega vähe, aga teema huvitab, võibki tulla kohale 10.30 ks. Siis näeb tulemust. Õige aeg konstruktiivseks kriitikaks.

Kes aga kindlasti tahavad veenduda selle detaili eelnevas seisukorras, peaks leidma aega tulla juba kell 9. Omi toimetusi saab toimetada 9.30-10.30, kui külalised mul tööruumis nagunii ei viibi ja käib intensiivne keskendunud töö tegemine.

Milleks kõik see jant? 
See on nn kontrollstart enesele ja see on osa ettevalmistusest suviseks väljakutseks, kus on plaan teostada see teenus tervele autole 12 tunniga. Loe väljakutse kohta lähemalt siit. Aga lühidalt võib öelda, et ühe ukse töötlemise kontroll aeg on 10. märtsil  60 min. See on arvestusega, et kui suvel teha terve auto töötlemise väljakutse, siis on iga detaili jaoks välja arvestatud aeg, mida võib kulutada. Praeguse seisuga peaks väljakutse õnnestumiseks ühe ukse töötlemiseks 40-45 minutit. Kuna juuli lõpuni on veel aega ja plaanis on mitmed uuendused, siis praegu tunniajasesse graafikusse jõudmine lisab usku selle väljakutse õnnestumise. 

Olgu mainitud, et esimestel autodel kulus ühe ukse töötlemisele ca 3,5 h. Nii, et täna võib öelda, et progress on märgatav, kuid sellegi poolest võime olla kindlad, et 40 minutilisse aega mahtumiseks on veel palju tööd. Arvesse tuleb võtta ka seda, et väljakutse raames tuleb teha terve auto ilma (oluliste) puhkepausideta.

Seekord midagi nii peenet kahjuks ei tule. Eelarvet lihtsalt ei ole. Seega keskendume autode ilule endale. Kohvi ja küpsiseid ikka pakun 🙂. Siit tulenevalt ka palve. Kui sul on plaanis tulla, anna sellest ka palun teada, alljärgneva vormi kaudu. Kui küpsistega üle dimensioneerin ja need pärast mulle endale jäävad, siis lähen paksuks (veel paksemaks, kui praegu) 🙂. 

GLS osaliselt matistatudf
parasrt pooleli jaanud valjakutset

  Meenutus keraamilise kaitse demo üritusest Tasku Keskuse aatriumis 2017 suvel Tartu Ralli ajal. 

  Siis sai korraldatud ühe väikese Tartu pesula kohta võrdlemisi pidulik vastuvõtt peamiselt erinevate automarkide ametlike diilerite esindajatele. Esindajad olid kohal Hyndai, Toyota, BMW, Volvo, Fordi, Honda ametlikes edasimüügi kohtadest. Mõned pildid ka meenutuseks. Kohal oli ka Joel Ostrat, kes oli lahkelt nõus ka mõned suupisted lausa kohapeal valmistama. Alljärgnevalt siis fotomeenutusi 2017 aasta üritusest. 

  DSC02375
  DSC02292
  DSC02250
  DSC02246
  DSC02314
  DSC02323
  DSC02430
  DSC02351